اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
هادی غلامحسینی
با توجه به پیش‌بینی سود صفر تا یک درصدی دولت از محل بنگاه‌های دولتی و بنگاه‌هایی که دولت در آن کمتر از ۵۰ درصد سهم دارد، به نظر می‌رسد حرکت به سوی خصوصی‌سازی بنگاه‌های دولتی اجتناب‌ناپذیر است، از این رو باید ضمن آسیب‌شناسی خصوصی‌سازی‌هایی که تا‌کنون انجام گرفته‌است، برای خصوصی‌سازی صحیح و واقعی و مردمی‌سازی اقتصاد برنامه‌ریزی دقیق صورت می‌گیرد.
مدیرعامل سابق سایپا می‌گوید او با سه ماه حضور در سایپا مسئول وضعیت خودروسازی ایران نیست و باید کسانی که ۴۰ سال در این صنعت حضور داشته و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند، جواب دهند. او تأکید می‌کند که البته وزیر صمت حتی به آن‌ها نزدیک هم نمی‌شود، چون حمایت سیاسی قوی دارند.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: وضعیت ارزی بسیار خوب است؛ مشکلی در این زمینه نداریم و روی بازار ارز کنترل کامل داریم.
پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها
همزمان با ماه‌شمار شدن پرداخت سود سپرده‌های‌بانکی، برخی نگرانی‌ها از احتمال خروج منابع از بانک‌ها و ورود به بازار‌های مختلف وجود دارد. از این رو بانک‌ها پیشنهاد راه‌اندازی سپرده‌های‌۳، ۶ و ۹ ماهه را ارائه داده‌اند.
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۸ مجلس از تشکیل کمیتــه‌ای برای بررسی بودجه شــرکت‌های دولتــی خبــر داد.
سازمان هواپیمایی هشدار داد
نماینده مجلس: 100 هزار میلیارد تومان بودجه به واردات نهاده‌های دامی و گوشت داده می‌شود، اما سود آن را مردم و دامداران نمی‌برند!
آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تحریم و جنگ تحمیلی که داشتیم اما صنعت نفت رشد خود را داشته است و یکی از فوایدی که کارشناسان معتقدند محصولات پتروشیمی مثل نفت خام قابل تحریم شدن نیست و این شرایط ما را بهتر می‌کند.
شاخص بورس تهران تحت تاثیر افت‌های قیمتی نمادهای معدنی و پتروشیمی و پالایشی نتوانست رشد چشمگیری از خود به ثبت برساند.
وزیر نفت با بیان اینکه خوشبختانه چاه اکتشافی در آبادان به نفت رسیده است، گفت: اولین بار است که در منطقه آبادان به نفت رسیدیم.