اخبار كلی
حیدر العبادی از مواضع خود درباره همراهی با تحریم‌های امریکا علیه ایران عقب نشست و تأکید کرد از تحریم‌های واشنگتن علیه تهران تبعیت نخواهد کرد و تنها تعهد بغداد عدم استفاده از دلار در مبادلات با ایران است.
تعلیق فروش اف–35 امریکایی به ترکیه
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا بامداد سه شنبه در پایگاه نظامی «فورت دروم» در نیویورک ضمن امضای لایحه بودجه دفاعی این کشور، تصمیم کنگره برای تعلیق فروش جنگنده‌های اف ۳۵ را به ترکیه تأیید کرد.
در آستانه آمادگی ارتش سوریه برای شروع عملیات بزرگ در استان ادلب، اختلاف‌نظر‌ها بین ترکیه و روسیه بر سر اجرای این عملیات بالا گرفته است.
روز گذشته لندن دوباره شاهد یک صحنه تروریستی از نوعی بود که عموماً در سوریه و مورد حمایت تروریست‌ها و شاید هم صادر شده از خود انگلیس است.
احمد کاظم زاده
آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دو شنبه تهدید کرد که جنگ با حماس در غزه اجتناب‌ناپذیر است و فقط زمان آن معلوم نیست.
«بی‌بی‌سی» فارسی در حالی با پروپاگاندا بر روی سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر مانور می‌داد که گوینده اصل خبر آن را تکذیب و از بیان آن در ایران تعجب کرد!
حزب‌الله لبنان به عنوان یکی از عناصر مهم محور مقاومت، همواره همچون سدی در برابر اجرای نقشه‌های امریکا در منطقه غرب آسیا، مسئله فلسطین و عرصه داخلی لبنان نقش‌آفرینی کرده است. شکست‌ها و ناکامی‌های امریکا در این منطقه گویای قدرت روزافزون و کنشگری فعال حزب‌الله لبنان است. مروری بر مواجهه حزب‌الله با توطئه‌های ایالات متحده نشان از شکست سیاست‌ها و دخالت‌های امریکا توسط این بازوی مهم محور مقاومت دارد. شکست ذلت‌بار آمریکا در لبنان در سال 1983 ، نقش بر آب شدن نقشه‌های امریکا در جنگ 33 روزه، ناکامی کاخ سفید و متحدانش در عرصه داخلی لبنان و خنثی‌سازی توطئه غربی ـ عبری ـ عربی توسط حزب‌الله در سوریه از مهم‌ترین مواجهه‌های حزب‌الله با ایالات متحده است. بدون شک حزب‌الله در دیروز و امروز و فردای منطقه مانع بزرگی برای تحقق اهداف مریکا محسوب می‌شود، بطوری که یکی از مهم‌ترین علل شکست‌های متعدد امریکایی‌ها، کنشگری و نقش‌آفرینی حزب‌الله لبنان در منطقه است.
یادداشت عبدالله شهبازی درباره «ترامپ و ایران»
آیا ترامپ رئیس جمهوری است با اهداف و روش‌های کاسبکارانه و معامله‌گرانه که فقط در پی به زانو درآوردن ایران از طریق توافق و و اجرای نمایشی شبیه به دیدار با رهبر کره شمالی است؟
اردوغان: قلدران سیستم اقتصادی نمی‌توانند با ستیزه‌جویی به دستاورد‌های ما دست‌درازی کنند
بعد از آنکه دولت ترکیه خود را در مقابل حمله آشکار شخص رئیس‌جمهور امریکا به ارزش لیر دید و تنها در یک روز ۲۰ درصد ارزش پول ملی ترک‌ها دود شد تا در مجموع در سال جاری میلادی سقوط ارزش لیر رکورد ۴۰ درصدی را ثبت کرده باشد، بالاخره برخورد قضایی با این قضیه را در دستور کار قرار داد
وزیر امور خارجه ایران ضمن دعوت امریکا به رفتار محترمانه با دیگر کشورها، تأکید کرد که ایران زیر فشار تحریم و تهدید، سیاست خود را تغییر نمی‌دهد.
مراسم تشییع پیکر شهدای جنایت اخیر عربستان سعودی با حضور گسترده مردم یمن از استان «صعده» و استان‌های دیگر از برگزار شد.
سید رحیم نعمتی
ائتلافی از راست‌گرایان افراطی، ملی‌گرایان سفیدپوست و نئونازی‌های امریکا سال قبل تحت عنوان «اتحاد راست» تظاهراتی را در اعتراض به تصمیم شورای شهر شارلوتزویل در ایالت ویرجینیا به راه انداختند.