فرهنگ‌و‌هنر - کتاب
کتاب
کوتاه با «توماس هاردی» و شاهکار «تس دوربرویل»
به رمان‌خوان‌های ایرانی، به ویژه حرفه‌ای‌ها توصیه می‌کنیم فرصت خواندن رمان جذاب «تس دوربرویل» شاهکار «توماس هاردی» را از دست ندهند چرا که خواندن چنین رمان‌هایی می‌تواند به اندازه چندین موسسه مددکاری به نجات زندگی انسان‌ها کمک کند.
گذری بر کتاب «تریستان و ایزوت» اثر «ژوزف بدیه»
«تریستان و ایزوت» داستانی عاشقانه و پر فراز و نشیب است که تا تمامش نکنید از خواندنش دست نخواهید کشید. این قصه افسانه‌ای اسطوره‌ای به زحمت ژوزف بدیه ماندگار و به کوشش مرحوم پرویز ناتل خانلری به زبان فارسی بازگردانده شده است.
حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در دیدار جمعی از محققان و مورخان، کتاب«صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد» را برای مطالعه پیشنهاد کردند.
در بیست و دومین نشست از سلسله نشست های تخصصی نقد کتاب، کتاب "درباره مانایی و میرایی" نقد شد.
«شهر نجارها» اثر تقدیر شده جایزه سپیدار که به قلم سمیرا آرامی روایت شده است با تصویرگری آمنه اربابون منتشر شد.
فروش ویژۀ کتاب «سرباز کوچک امام» به مناسبت شب یلدا  با تخفیف 15 و 30درصدی آغاز شد.
کتاب «ارتداد در ترازوی نقد» اثری از محمد ترکمان که به نقد احکام و آثار دنیوی می‌پردازد، از سوی انتشارات کویر منتشر شد.
آغاز پویش کتاب‌خوانی «کتاب‌قهرمان»
دبیر مسابقۀ کتاب‌خوانی و پویش «کتاب‌قهرمان» در نشست خبری آن گفت: پویش از امروز آغاز و تا پایان اسفند برقرار است. در سایت اطلاع‌رسانی آن به نام همین مسابقه نیز، اپلیکیشنی مرتبط را بارگذاری خواهیم کرد تا افراد با خرید کتاب، امکان شرکت در مسابقه را پیدا کنند.
رونمایی از تازه‌ترین اثر «دکتر سید جواد میری»
کتاب «در جستجوی نظریه‌های اجتماعی در گفتمان شریعتی» نوشته دکتر سید جواد میری، جامعه شناس و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و علوم انسانی، توسط انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد. این کتاب در شش فصل و یک دیباچه تنظیم شده است.
به مناسبت «هفته کتاب»
آخرین کتابی که خوانده‌اید چه زمانی بوده؟ اصلا به خواندن کتاب علاقه‌مندید؟ یا گذراندن وقت‌تان برای به‌روز کردن صفحات اینستاگرامی و شرکت در گروه‌های تلگرامی را ترجیح می‌دهید؟ از مزایای کتاب‌خوانی چه می‌دانید؟
۱